Wiadomości

Kolejny atak izraelskiego lotnictwa w strefie Gazy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lotnictwo izraelskie przeprowadziło w piątek atak lotniczy na cele w Strefie Gazy. Zgodnie z komunikatem sił obronnych Izraela zginęło 2 bojowców Hamasu. Atak był odwetem za wcześniejsze ostrzelanie posterunku izraelskiego z południowej części Strefy Gazy.

Także kierownictwo Hamasu potwierdziło śmierć dwóch swoich żołnierzy. W komunikacie zaznaczono, że trzy osoby są ranne po zbombardowaniu przez Izrael budynków w środkowej części Strefy.

To nie koniec ofiar śmiertelnych w piątek. Departament zdrowia administraci Strefy Gazy podał w piątek wieczorem, że w trakcie cotygodniowych protestów przy murze odgradzającym Strefę Gazy od pozostałego terytorium izraelskiego snajperzy postrzelili dwóch Palestyńczyków, którzy zmarli z powodu odniesionych ran.

W ocenie czynników izraelskich w piątkowych protestach wzięło udział 5,2 tys. Palestyńczyków. Domagali się oni natychmiastowego zdjęcia blokady ze Strefy Gazy przez Izrael i Egipt. Uczestnicy protestow mieli obrzucać ogrodzenie graniczne kamieniami, granatami i innymi ładunkami wybuchowymi oraz podpalać opony.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!