Polska Wiadomości

Kolejne znoszenie obostrzeń w związku z pandemią czeka nas najprawdopodobniej w maju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja – oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w środę, że rozpoczęcie drugiego etapu znoszenia obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń, wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, został wdrożony 20 kwietnia. Umożliwiono przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, pozwolono na wstęp do parków i lasów. Liczby dopuszczalnej ilości wiernych w miejscach kultu oraz klientów w sklepach zostały zwiększone.

W ramach wdrażania drugiego etapu zdejmowania ograniczeń do funkcjonowania wrócą „hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki”.

Müller zaznaczył podczas środowej rozmowy na antenie TVP Info, że rząd podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w kraju „z lekkim optymizmem”. „Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu – czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem” – podkreślił rzecznik rządu.

Müller został zapytany o ewentualne otwarcie hoteli. Powiedział, że powinno to nastąpić w maju.

„To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu” – powiedział.

Czy to dobry termin?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!