Wiadomości Wiara

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lizbona, stolica Portugalii będzie miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. – ogłosił kard. Kevin Joseph Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia na zakończenie Mszy św. posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W Mszy św. uczestniczyli prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente a także inni biskupi portugalscy oraz 300 młodych portugalskich pielgrzymów.

Portugalskie media mają duże oczekiwania wobec Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2022 r. Ich organizację ogłosił w niedzielę w Panamie papież Franciszek. W ocenie dziennikarza portalu „Religionline” Antonia Marujo, wydarzenie to pozwoli zdynamizować Kościół katolicki w całej Portugalii.

Jak powiedział KAI Marujo, dużym wyzwaniem będzie przygotowanie logistyczne do ŚDM. – To będzie z pewnością duża operacja, ale aglomeracja lizbońska jest dogodnym miejscem, do tak dużego przedsięwzięcia, jak spotkanie młodzieży z papieżem. Nie przypuszczam, aby na przykład sanktuarium w Fatimie, które Franciszek odwiedził w maju 2017 r. i towarzyszyły mu duże tłumy, miało takie zdolności – zaznaczył Marujo

Z kolei dziennik „Diario de Noticias” i „Radio Renascenca” wskazują, że organizacja ŚDM może pomóc zdynamizować portugalski Kościół, szczególnie w pracy z młodymi ludźmi. Odnotowują, że w ostatnich latach wyraźnie spada liczba uczęszczającej do Kościoła młodzieży.

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente przed wylotem do Panamy mówił że stolica Portugalii jest głównym kandydatem do organizacji kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Poza stołecznym hierarchą do Panamy udało się pięciu innych biskupów oraz ponad 300 młodych katolików.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!