Wiadomości

Kolejne grupy migrantów kierują się w stronę granicy polsko-białoruskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Migranci w centrum Mińska wsiadają do autobusów. Zostają wywiezieni na granicę polską, gdzie sytuacja z minuty na minutę staje się coraz trudniejsza” – poinformował białoruski opozycyjny kanał NEXTA i załączył nagranie wideo. W kolejnym wpisie udostępnił film z maszerującą w kierunku granicy ogromną kolumną migrantów.

Na granicy polsko-białoruskiej koczuje obecnie kilka tysięcy migrantów. Kolejne ataki są odpierane przez żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji. Dziś migranci po stronie białoruskiej prawdopodobnie szykują się do podjęcia ponownej próby sforsowania polskiej granicy. Co więcej, w jej kierunku zmierzają kolejne grupy i kolumny migrantów. Białoruski opozycyjny kanał NEXTA zamieścił film, na którym widać ogromną kolumnę migrantów zmierzającą w stronę granicy polsko-białoruskiej.

“Migranci w centrum Mińska wsiadają do autobusów. Zostają wywiezieni na granicę polską, gdzie sytuacja z minuty na minutę staje się coraz trudniejsza” – poinformował kanał NEXTA, załączając z kolei nagranie z Mińska.

O ponownym gromadzeniu się białoruskich służb i migrantów przy granicy z Polską poinformowała wcześniej polska Straż Graniczna.

“Po “spokojnej” nocy w rejonie koczowiska w Kuźnicy aktualnie obserwujemy, że w to miejsce dysponowane są kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy służb białoruskich. Zauważamy wśród migrantów poruszenie. Pojawił się również telewizyjny wóz transmisyjny” – wskazała Straż Graniczna we wpisie na Twitterze.

“Niektóre namioty zaczynają znikać. Cudzoziemcy dostają instrukcje, sprzęt oraz gaz od białoruskich służb. Widać, że strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy. Nasze siły są w gotowości do działania” – zaznaczono.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!