Wiadomości

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odnotowano dwa nowe potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce. Łącznie jest ich w tej chwili w naszym kraju 27 – podało Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie w kraju potwierdzono dotychczas 27 przypadków. Testy wykazały obecność nowego patogenu u dziecka z Cieszyna, województwo śląskie, oraz u oraz młodej kobiety z Łodzi. Ministerstwo dodaje, że dziecko jest w dobrym stanie.

– Potwierdzamy, w Cieszynie wykryto trzecią osobę zakażoną koronawirusem – mówi Sylwia Pieczonka, rzeczniczka prasowa cieszyńskiego starostwa powiatowego.

Starostwo nie udziela jednak więcej informacji na temat tego, kim jest pacjent. Dwa przypadki koronawirusa w Cieszynie stwierdzono we wtorek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowy przypadek koronawirusa to 8-letnie dziecko. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie jest blisko spokrewniona z nauczycielem, który przyjechał z wycieczki zagranicznej i też jest zarażony wirusem – informuje Dziennik Zachodni.

Do godz. 12 w środę nadzorem telefonicznym objęte zostały 124 osoby, z czego 71 osób skierowano na kwarantannę domową. Wszyscy są mieszkańcami powiatu cieszyńskiego.

***

Wcześniej poinformowano o trzech przypadkach, w sumie więc dzisiaj potwierdzono już pięć nowych zakażeń:

Potwierdzono kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!