Polska Wiadomości

Kolejne darmowe drony z Polski dla Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-W tym roku dostarczymy niemal 2 tys. dronów Warmate i 80 zestawów dronów FlyEye, a w przyszłym odpowiednio 4 tys. i ok. 200 zestawów, z tego ponad 90 procent idzie na eksport, głównie na Ukrainęprzekazali w czwartek menedżerowie polskiej firmy Grupa WB.

Kolejne darmowe drony z Polski dla Ukrainy na koszt polskiego podatnika. Jak przekazuje kierownictwo firmy zajmującej sie tworzeniem maszyn, 90% produkcji trafia za granicę. Nie ukrywają, że chodzi przede wszystkim o Ukrainę.

Grupa WB to polska firma oferująca m.in. amunicję krążącą Warmate (tzw. drony kamikaze), drony rozpoznawcze FlyEye, system łączności FONET oraz system zarządzania walką TOPAZ. Spółka przekazała, że do końca 2023 roku WB Electronics – część Grupy WB – wyprodukuje 2 tys. dronów Warmate oraz 80 liczących po 4 sztuki zestawów dronów FlyEye.

W roku 2024 powstanie 4 tys. samobójczych bezpilotowców typu Warmate i ok 200 zestawów dronów FlyEye. Prezes WB Electronics Piotr Wojciechowski przekazał, że ponad 90 proc. dronów trafia na eksport, w tym zwłaszcza na Ukrainę, gdzie bezzałogowce obu typów są bardzo skutecznie wykorzystywane przez ukraińskie wojsko.

Jak czytamy w jednym z ostatnich wpisów producenta: Polski sprzęt przekazany Ukrainie dowiódł, że mamy kompetencje, jeżeli chodzi o produkcję nowoczesnych systemów uzbrojenia, dostosowanych do współczesnego, bardzo trudnego pola walki.

NASZ KOMENTARZ: Cieszymy się, że rozwija się polska produkcja nowoczesnej broni. Szkoda tylko, że chodzi o tzw. przekazywanie tej broni Ukrainie. Zamówienia dla Ukrainy, finansowane są oczywiście przez polskiego podatnika. Ten powinien opłacać wyłącznie zakupy dla polskiej armii, a nie otwarcie wrogiego nam kraju.

Polecamy również: Banderowska flaga na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!