Wiadomości

Kolejne blokady na Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Akcja blokowania szlaków komunikacyjnych łączących Ukrainę z terenami znajdującymi się pod kontrolą separatystów rozszerza się. Siemien Siemienczenko, były dowódca batalionu ochotniczego „Donbas”, a obecnie deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, powiadomił na Facebooku, że zablokowana została dziś trasa Donieck – Wołnowacha:

Dopiero co Sztab blokady handlu z okupantami poinformował o utworzeniu pierwszej reduty na kierunku mariupolskim. Zadaniem nowej reduty – „Słowika” 🙂 – zatrzymanie kontrabandy i handlu z okupantami na linii Donieck – Wołnowacha – Mariupol.

Reduta „Słowika” jest rozlokowana w okolicach wsi Nowotroickie. Teraz garnizon reduty przeprowadza prace inżynieryjne w zajmowanej miejscowości i organizuje zwiadowcze grupy mobilne w celu prowadzenia rozpoznania na trasach.

Oficjalne otwarcie „Słowika” – jutro po południu. Czekam na wizytę mariupolskich (i nie tylko) ochotników.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na profilu Штаб блокади торгівлі з окупантами redutę „Słowika” obsadzają weterani ochotniczych batalionów „Donbas” i „Ajdar” oraz aktywiści Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!