Wiadomości

Kolejna prowokacja Mińska: Na granicy znaleziono atrapę bomby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek rano na granicy z Białorusią znaleziono atrapę bomby – poinformowała Straż Graniczna. Na to, że jest to ładunek wybuchowy, wskazywać miały wystające kable i zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym – podkreśliła SG, udostępniając zdjęcie przedmiotu.

“Kolejne prowokacje ze strony białoruskich służb. Dziś rano na granicy (Placówka SG w Nowym Dworze) znaleziono atrapę bomby. Wystające kable, zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym, miały wskazywać, że jest to ładunek wybuchowy. Tym razem na szczęście to tylko atrapa” — czytamy w opatrzonym zdjęciami wpisie Straży Granicznej opublikowanym w poniedziałek na Twitterze.

“Tak w praktyce wyglądają prowokacje strony białoruskiej, które wzmagają emocje i powodują wzrost zagrożenia na granicy polsko-białoruskiej” — napisał również Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

“Łukaszenka i Putin destabilizują Polskę. Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie zabezpieczają nasz kraj przed wrogą operacją” — podkreślił w kolejnym wpisie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!