Wiadomości

Kolejna osoba zatrzymana przez CBA za korupcję, tym razem w Krakowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci krakowskiej delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę uwikłaną w korupcyjny proceder związany z przetargami na najem i sprzedaż nieruchomości w Krakowie.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Krakowie w czasie prowadzenia śledztwa ustalili, że zatrzymana osoba, w zamian za pośrednictwo w ułatwianiu wygrania dwóch przetargów wręczyła 100.000 złotych łapówki. Ponadto zatrzymana przedsiębiorczyni, obiecała nieformalnym pośrednikom, załatwiaczom, korumpującym wysokiej rangi urzędników, 1/3 kwoty od przyszłej ceny sprzedaży wygranych w przetargu nieruchomości.

Do tej pory zatrzymano 8 osób, w tym trzech wysokiej rangi urzędników. Nadal w areszcie śledczym przebywają 3 osoby. Śledztwo jest rozwojowe. Badane są przetargi na nabycie nieruchomości, w szczególności lokali mieszkaniowych i lokali użytkowych pochodzących z zasobów Gminy Miejskiej Krakowa.

CBA apeluje: „Osoba, która wręczyła korzyść majątkową lub osobistą Urzędnikom UM w Krakowie lub innym osobom w zamian za przyznanie lokali mieszkalnych lub użytkowych z pochodzących z zasobów Gminy Miejskiej Kraków w oparciu o klauzulę niekaralności nie podlegają karze jeżeli korzyść majątkowa lub osobista została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną , a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa zanim organ ten o tym się dowiedział” art. 229 par. 6 kk.

/T. Brodowski, CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!