Wiadomości

Kolejna osoba zatrzymana ds. Sławomira Nowaka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA z Delegatury w Gdańsku zatrzymali osobę występującą w imieniu polskiej spółki ubiegającej się o kontrakt na budowę i remont jednej z dróg na Ukrainie, Aleksandra D. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rzeczniczka prokuratury poinformowała, że po doprowadzeniu do prokuratury Aleksander D. ma usłyszeć zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości Sławomirowi Nowakowi.

W tej sprawie zarzuty usłyszały już trzy osoby, w tym były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor, który podejrzany jest o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie. Zarzuty wobec Nowaka dotyczą też prania pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa, w którego efekcie uzyskał ponad 1,3 mln złotych.

Sławomir Nowak został zatrzymany 20 lipca. Decyzją sądu został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

/TVP Info, cba.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!