Wiadomości

Kody źródłowe do Cyberpunka 2077 na aukcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kody źródłowe do gier CD Projekt, m.in. Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 pojawiły się na aukcjach internetowych. Cena wywoławcza wynosi milion dolarów, ale można też wybrać opcję bez licytacji, wówczas transakcja będzie opiewała na sumę siedmiokrotnie wyższą. Producent gier padł niedawno ofiarą hakerskiego ataku, prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Na aukcjach – na forach hakerskich, nie na ogólnodostępnych serwisach takich jak Allegro – pojawiły się kody do gier Thronebreaker: The Witcher Tales, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Wiedźmin 3 RTX oraz Cyberpunk 2077. Zainteresowani będą mogli płacić kryptowalutami. Ale to nie wszystko. Kod do innej gry – Gwint – udostępniono w sieci. Jak ocenia portal benchmark.pl, te działania hakerów to efekt stanowiska CD Projekt. Firma ogłosiła bowiem, że nie będzie negocjować z hakerami ani płacić okupu.

Jej przedstawiciel złożył natomiast zawiadomienie do policji. Z informacji przez niego przekazanych wynika, że doszło do ataku hakerskiego na serwerach spółki. Zdarzenie miało mieć miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. 8 lutego pracownicy CD Projekt zgłosili, że nie mogą uzyskać dostępu do zasobów na dyskach współdzielonych na serwerze, ponieważ zostały zaszyfrowane.

Na niektórych komputerach pracowników CD Projekt wyświetlał się komunikat od hakerów, którzy informowali spółkę, że ma ona 48 godzin na skontaktowanie się ze sprawcami. W przypadku braku porozumienia miało dojść do ujawnienia lub sprzedania wykradzionych przez hakerów danych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!