Wiadomości

Koalicja Koalicji Obywatelskiej z Konfederacją? Polityk Platformy: “Z Konfederacją całkiem dobrze się rozmawiało”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mnie na pewno z Korwinem, czy z tymi wolnościowcami jest bliżej niż z niektórymi postulatami skrajnej Lewicy – tłumaczył polityk PO Paweł Poncyljusz.

Polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Poncyljusz komentował w poranku radia RMF FM możliwość utworzenia po wyborach koalicji, w której znajdowałaby się Konfederacja. Poseł przestrzegał też liderów Konfederacji przed współpracą z Prawem i Sprawiedliwością.

– Jeśli Konfederacja chce iść na ucztę ludożerców, gdzie sami będą głównym daniem w koalicji z PiS-em, proszę bardzo – to jest ich wybór. Jednak Koalicja Obywatelska na pewno nie ma ochoty zjeść Konfederacji – zapewnił Poncyljusz.

Kiedy dziennikarz dopytywał o możliwość stworzenia powyborczej koalicji z Konfederacją, poseł stwierdził: “Po wyborach to jest trochę inna sytuacja. Wtedy jednak arytmetyka decyduje, czy możemy wziąć odpowiedzialność za Polskę i czy mamy jakiś plan reform wspólny czy nie”.

– Różne scenariusze sobie wyobrażam, również takie – tłumaczył dalej polityk.

– Pamiętam jak był kryzys przy okazji wyborów kopertowych gdzie z Konfederacją całkiem dobrze się rozmawiało w porównaniu do rozmów z Lewicą. Jest to doświadczenie sprzed dwóch lat, to oznacza, że można rozmawiać – mówił dalej Poncyljusz. – Nie chcę mówić za całą Koalicję Obywatelską, ale mnie na pewno z Korwinem czy z tymi wolnościowcami jest bliżej niż z niektórymi postulatami skrajnej Lewicy – dodał polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!