Wiadomości

Ambasada USA wywiesiła w Watykanie flagę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasada USA w Watykanie wywiesiła na swojej fasadzie flagę ruchu LGBT. 1 czerwca wraz z nastaniem tzw. “Pride Month” prezydent Joe Biden wyraził poparcie dla środowisk homoseksualnych.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie ideologia LGBT zyskała sobie status czegoś na kształt religii panującej, czerwiec obchodzony jest jako “miesiąc dumy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interseksualnych”.

“Dzisiaj prawa Amerykanów LGBTQI+ są nieustannie atakowane. Członkowie społeczności LGBTQI+ – zwłaszcza osoby kolorowe i transseksualne – nadal spotykają się z dyskryminacją i okrutnymi, uporczywymi wysiłkami na rzecz podważania ich praw człowieka” – napisał amerykański przywódca Joe Biden.

Wypowiedź prezydenta prędko podchwyciły amerykańskie ambasady na całym świecie, w tym… w Stolicy Apostolskiej. “Stany Zjednoczone szanują i promują równość i godność ludzką wszystkich ludzi, w tym społeczności LGBTQIA+” – napisano w mediach społecznościowych, zamieszczając zdjęcie prezentujące wywieszoną flagę na budynku zajmowanego przez Amerykanów.

Mamy nadzieję, że amerykańscy dyplomaci zdobędą się na odwagę i pokażą się z tęczowymi flagami w Mekce. Wręcz nie możemy się już doczekać tego rodzaju manifestacji…

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!