Wiadomości

Klienci giełdy bitcoinowej mogli stracić nawet 100 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej BitMarket.pl.

Śledztwo obejmie badaniem czas pomiędzy od listopadem 2018 r. a 7 lipca tego roku. Śledczy będą badali, czy osoby, które pełniły funkcję operatora giełdy bitcoinowej BitMarket, celowo nie wprowadzały w błąd klientów tej giełdy „co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających”.

W ocenie prokuratury zarządzający giełdą mogli spowodować szkodę dla klientów tej giełdy o wartości „co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100.000.000 zł” – napisała prokuratura w przesłanym PAP komunikacie.

Prokurator okręgowy w Olsztynie Cezary Fiertek podał, że domeną BitMarket.pl zarządzały osoby „zarządzające spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie, które pełniły funkcję operatora tej giełdy”.

Śledztwo w tej sprawie będą prowadzili policjanci do walki z cyberprzestępczością olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Zarządzającym bitcoinową giełdą grozi do 10 lat więzienia.

/rmf24.pl/

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!