Wiadomości

Klarenbach do Brudzińskiego: „Odwal się Pan od podkarpackiej tradycji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znany z ciętego języka dziennikarz TVP Info oraz Polskiego Radia 24 Adrian Klarenbach w ostrych słowach skomentował wpis ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego o „sądzie nad Judaszem”.

Jak już pisaliśmy, środowiska żydowskie przypuściły kolejną nagonkę na Polskę, przy czym tym razem pretekstem do niej stała się ludowa tradycja wieszania Judasza, która przetrwała w Pruchniku setki lat.

Żydzi solidarni z Judaszem – Fala oburzenia w Izraelu na pruchnicką tradycję wieszania Judasza

Dla każdego winno być oczywiste, że owo „święte oburzenie” było niczym innym jak elementem konsekwentnie prowadzonej tresury, której jesteśmy poddawani. Wycofując się z ustawy o IPN, okazaliśmy słabość i stąd ta eskalacja działań. Żydzi zobaczyli bowiem, że ich ataki są skuteczne.

Im więcej przy tym wysiłku będziemy wkładali w tłumaczenie, że nie jesteśmy antysemitami i im bardziej będziemy się starali, by tym mianem nas nie określano, tym intensywniej będziemy za rzekomy antysemityzm atakowani – bo okazuje się to skuteczną bronią w stawianiu nas do pionu.

Niestety, tresowani przez lata politycy od razu zareagowali tak, jak tego Żydzi od nich wymagają – publicznie odcinając się i potępiając ów zwyczaj…

„Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie” – napisał na twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Na słowa te ostro zareagował red. Adrian Klarenbach:

„Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie
@jbrudzinski odwal się Pan od podkarpackiej.#Judasz był żydem, chyba że chcesz Pan zmieniać historię. Strażacy nie mają wątpliwości,a u Pana tokowe skąd?” – napisał dziennikarz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!