Wiadomości

Kilkadziesiąt osób zaszczepionych poza kolejnością na WUM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało zaszczepionych poza kolejnością w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, pełna lista trafiła już do Narodowego Funduszu Zdrowia, który prowadzi kontrolę na warszawskiej uczelni.

Zgodnie z programem szczepień przeciw Covid-19 w pierwszej kolejności powinni zostać szczepieni m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia i pracownicy DPS-ów, czyli grupa “0”.

Tymczasem w Centrum Medycznym WUM szczepienia otrzymała grupa osób, które prawo do szczepień powinny mieć w późniejszym etapie. Jak się okazuje to nawet kilkadziesiąt osób. Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że pełna lista osób zaszczepionych trafiła już do Narodowego Funduszu Zdrowia, który prowadzi kontrolę na uczelni.

Kto znalazł się na liście osób zaszczepionych niezgodnie z przepisami? To kilkadziesiąt nazwisk, w tym biznesmeni i przedsiębiorcy z Warszawy oraz jej okolic.

O zaszczepieniu poinformował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD, Leszek Miller; polityk podał też, że również jego żona została zaszczepiona.

Szczepionkę otrzymali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, Olgierd Łukaszewicz i Anna Cieślak, Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł, satyryk Krzysztof Materna i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!