Wiadomości

Kierowca wjechał w ludzi na Manhattanie, wiele ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej osiem osób poniosło śmierć, po tym jak mężczyzna wjechał ciężarówką na ścieżkę rowerową taranując przechodniów i rowerzystów w nowojorskiej dzielnicy Manhattan. Według CNN, świadkowie, których teraz przesłuchuje policja, powiedzieli mediom, że napastnik krzyczał: „Allahu akbar”.

Jak wcześniej podawały amerykańskie media, ok. godz. 15.15 czasu lokalnego doszło do strzelaniny w nowojorskiej dzielnicy Manhattan, w okolicy ulic West Street i Chambers Street. W rejonie znajduje się m.in.: prestiżowa szkoła średnia Stuyvesant High School i uczelnia wyższa.

Nie żyje 8 osób, zaś 11 rannych jest w stanie ciężkim – podają władze. Wiadomo, że wśród ofiar jest obywatel Belgii oraz pięciu obywateli Argentyny, którzy przyjechali do Nowego Jorku, by świętować 30-lecie matury.

Nowojorska policja na platformie Twitter podała wstępny opis zdarzenia. Według ustaleń, ciężarówka miała wjechać na ścieżkę rowerową gdzie taranowała rowerzystów i pieszych. Kierowca jechał po ścieżce na południe wzdłuż rzeki Hudson do momentu gdy uderzył w inny pojazd.

Jak podała nowojorska policja, mężczyzna następnie opuścił uszkodzony pojazd trzymając w rękach „coś, co wydawało się być bronią”. Interweniujący policjanci postrzelili i pojmali kierowcę ciężarówki, który miał zostać przewieziony do szpitala. Nikt inny nie jest poszukiwany w związku z tym zajściem. Policja bierze pod uwagę, że mógł to być akt terroru.

O zajściu został poinformowany burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!