Wiadomości

Kielecka radna Platformy Obywatelskiej skazana na rok więzienia w zawieszeniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w samorządzie przez trzy lata i 13,5 tysiąca złotych grzywny, to wyrok w sprawie Katarzyny Zapały, kieleckiej radnej z Koalicji Obywatelskiej – informuje Radio Kielce.

Została ona uznana winną przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Przypomnijmy, prokurator domagał się dla oskarżonej kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, ponad 11 tys. zł grzywny i 3-letniego zakazu zajmowania stanowisk w samorządzie terytorialnym. Z kolei obrona i oskarżona chcieli uniewinnienia.

Chodzi o sprawę, która wyszła na jaw w lipcu 2019 roku. Podczas sesji rady miasta, w porządku obrad miała znaleźć się uchwała dotycząca wydzierżawienia miejskiej działki przy ulicy Okrzei w Kielcach. Grunt, którego wartość szacowana jest na 2 mln zł, miał zostać wydzierżawiony na 30 lat w trybie bezprzetargowym. Zdaniem oskarżyciela, radna miała zabiegać za bezprzetargową dzierżawą miejskiej działki, a w sprawę zaangażowany był jej szwagier.

Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!