Wiadomości

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jestem optymistą, myślę, że koniec grudnia, początek stycznia to ten czas, kiedy ona się pojawi. Ale to zależy od badań klinicznych. Nikt nie wpuści do obrotu szczepionki, która nie jest w pełni bezpieczna. Ona musi być nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna – stwierdził w rozmowie z Radiem Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska ujawnił, że szczepionek ma być w sumie ponad 20 milionów.

– Myślę, że tych szczepionek będzie na tyle dużo, że wszyscy Polacy będą mogli się zaszczepić – powiedział wiceminister zdrowia, zaznaczając, że „mamy podpisane umowy i tylko czekamy, aż ta szczepionka się pojawi”.

– Gdy to nastąpi, natychmiast skierujemy ją do grup największego ryzyka, czyli do służby zdrowia i osób starszych, potem do reszty Polaków – stwierdził Waldemar Kraska.

– To jest umowa, którą zawiera Unia Europejska, my jesteśmy w tym pakiecie dostępności. Każdy kraj deklaruje pewną ilość, którą chce pozyskać i my jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że ilość, którą zadeklarowaliśmy, jest akceptowalna. Czekamy więc tylko, żeby ta szczepionka się pojawiła – dodał wiceszef resortu zdrowia.

?Radio Plus/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!