Kibice Wiadomości

Kibice Rakowa Częstochowa upamiętnili polskiego bohatera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

15 lutego 2020 roku najstarszy powstaniec warszawski pułkownik Kazimierz Klimczak obchodził 106 urodziny. Główne uroczystości odbyły się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednak pamięć o dokonaniach tego wybitnego polskiego patrioty została podkreślona wśród polskich kibiców. W czasie meczu Raków Częstochowa – Legia Warszawa (2:2) kibice częstochowskiego klubu podziękowali Panu pułkownikowi za jego walkę o wolną i suwerenną Ojczyznę.

Kazimierz Klimczak urodził się 15 lutego 1914 roku w Ciepłowie (obecnie gmina Wierzbinek, powiat koniński). Pochodził z patriotycznej rodziny, której członkowie brali udział w wojnie polsko-sowieckiej w 1920 roku. Pod wpływem starszych braci postanowił złączyć swoją przyszłość z Wojskiem Polskim. Wraz ze swoim macierzystym pułkiem (67 pułk piechoty) brał udział w kampanii polskiej w 1939 roku, podczas której został ciężko ranny. Po leczeniu włączył się w działalność konspiracyjną, której ukoronowaniem był wybuch powstania warszawskiego. Pułkownik Kazimierz Klimczak walczył na Woli i Ochocie.

Kibice Rakowa Częstochowa, którzy w swojej działalności podkreślają wdzięczność dla polskich bohaterów walczących o Wielką Polskę, swoją postawą dali kolejny piękny przykład lekcji historii dla polskiego społeczeństwa, ukazując gdzie należy szukać autorytetów, którymi powinniśmy się kierować.

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!