Wiadomości

Kazachstan dąży do zacieśnienia współpracy wojskowej z Turcją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Są powody, dla których chcemy współpracować z Turcją. Jesteśmy bratnim narodem. Jesteśmy tureckimi narodami. Poza tym Turcja jest krajem wzorcowym pod względem miłości i szacunku dla swoich rodzimych produktów” – powiedział Aibek Baryssow, szef Kazachskiego Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego.

“Turcja jest przykładem tego, jak należy rozwijać naszą świadomość produktów Kazachstanu. Poza tym, że jest drugą najsilniejszą armią w NATO, armia turecka poczyniła ogromne postępy w produkcji obronnej, w dużej mierze dzięki zamiłowaniu do wszystkiego, co lokalne i tureckie” – pokreślił Baryssow.

„Miłość Turków do ich kultury, towarów i pracy oraz ich stosunek do tureckich producentów to główne przyczyny sukcesu Turcji w wielu dziedzinach. Sukces przemysłu tureckiego zależy od wsparcia producenta” – dodał szef Kazachskiego Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego.

Baryssow, który jest także szefem Ruchu Made in Kazachstan, opisał Turcję jako „przykład patriotyzmu i prawdziwego nacjonalizmu gospodarczego” we wszystkich sprawach związanych z produktami krajowymi. “Chcemy rozwijać naszą udaną współpracę w przemyśle obronnym i nasze bliskie związki z Turcją” – podkreślił.

„Chcemy to rozwijać na wiele sposobów. Na przykład możemy zacząć od montażu dronów na etapie produkcji lub wstępnej produkcji. Jesteśmy również zainteresowani produkcją amunicji we wszystkich standardach NATO. W w szczególności produkcja pocisków do haubic kalibru 155” – tłumaczył.

„Kazachstan będzie mógł również zaoferować kompleksowe opcje współpracy w zakresie artylerii, pocisków i pocisków rakietowych” – powiedział Baryssow, zwracając uwagę na atuty Kazachstanu: tańsze surowce, środki produkcji, reputację i strategiczne położenie logistyczne, które wpływają na ostateczny koszt produktów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!