Wiadomości

“Katargate”: po zwolnieniu z aresztu Eva Kaili chce wrócić do pracy w Parlamencie Europejskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili, zamieszana w aferę korupcyjną, po zwolnieniu z aresztu chce wrócić do pracy w Brukseli i zażądać usunięcia elektronicznej bransoletki – poinformował jej prawnik Michalis Dimitrakopoulos w wywiadzie dla greckiego kanału telewizyjnego Skai TV.

Dimitrakopoulos twierdzi, że zarzuty stawiane jej klientce „są codziennie dekonstruowane”. Głównym dowodem jej niewinności jest fakt, że na zwitkach pieniędzy znalezionych w domu Kaili nie znaleziono jej odcisków palców.

“Teraz Eva Kaili najbardziej martwi się o powrót do ojczyzny niewinną, aby jej wyborcy wiedzieli, że ich nie zdradziła, i o powrót na scenę polityczną” – dodał. Adwokat Kaili zapowiedział, że w najbliższym czasie wystąpi o zniesienie aresztu domowego i zdjęcie bransoletki, ponieważ nie ma zagrożenia, że podejmie próbę ucieczkę ani dokonania innych przestępstw.

„Będzie też prosiła o umożliwienie jej wypełnianie swoich politycznych obowiązków i praw w Parlamencie Europejskim, uczestniczenie w spotkaniach i głosowania zgodnie ze swoim sumieniem” – powiedział Michalis Dimitrakopoulos.

Jednocześnie sama Kaili stwierdziła w wywiadzie po wyjściu na wolność, że nie jest gotowa na powrót do Grecji bez uniewinnienia.

/Skai TV/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!