Wiadomości

Kary dożywotniego więzienia grożą trzem z dziewięciu mężczyzn zatrzymanych w związku z zabójstwem pod Słupskiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kary dożywotniego więzienia grożą trzem z dziewięciu mężczyzn zatrzymanych pod zarzutem udziału w zabójstwie Wojciecha N. z Lęborka. Ciało mężczyzny odnaleziono w niedzielę w pobliżu Słupska. We wtorek na wniosek prokuratury sąd aresztował w sumie czterech z zatrzymanych mężczyzn – poinformowało Radio Gdańsk.

– Do zatrzymania doszło na terenie Słupska oraz Zabrza – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk. – Zatrzymano łącznie 9 mężczyzn, którzy mogli mieć związek z zabójstwem mieszkańca Lęborka, którego zwłoki zostały odnalezione w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce.

Zatrzymani to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiązania ze światem przestępczym.

– Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Prócz tego części zatrzymanych zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa – dodaje Paweł Wnuk.

Jak nieoficjalnie udało się ustalić, zamordowany mężczyzna to były żołnierz zawodowy, od wielu lat przebywający na emeryturze. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Gdańsk, powodem uprowadzenia i zamordowania mężczyzny miały być nieporozumienia związane z rozliczeniami finansowymi.

/Radio Gdańsk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!