Wiadomości

Kandydatka z drużyny Sorosa nie będzie rzecznikiem praw obywatelskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydatura Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na rzecznika praw obywatelskich przepadła w sejmowym głosowaniu. Znana z niechęci do chrześcijan i poparcia dla lewackich eksperymentów społecznych kandydatka uzyskała poparcie 204 posłów, 244 posłów głosowało przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Za Zuzanną Rudzińską-Bluszcz głosowali posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz PSL-Kukiz15, przeciw byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji.

Zuzanna Rudzińska‑Bluszcz ma wiele związków z instytucjami związanymi z Georgiem Sorosem. W 2017 roku ukończyła kurs liderski organizowany przez „Open Society Justice Initiative”. Rudzińska-Bluszcz chwali się tym faktem na swojej stronie internetowej.

Na liście organizacji wspierających „społeczną” kandydatkę, jak mogliśmy przeczytać na portalu wPolityce.pl, znalazła się także współfinansowana przez Georga Sorosa Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Na liście poparcia dla kandydatki na RPO znalazła się także Fundacja Batorego, którą także wspierał finansowo węgierski spekulant giełdowy, znany ze wspierania lewicowych projektów na całym świecie. Zaangażowanie „Fundacji Batorego” po stronie opozycyjnej jest powszechnie znane, a jej antyrządowe wystąpienia częste.

W kampanii wspierała ją też kojarzona z Leszkiem Balcerowiczem Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, a także Fundacja WWF Polska oraz Greenpeace Polska. Na liście znajdziemy także Kampanię Przeciwko Homofobii i inne stowarzyszenia wspierające groźną ideologię LGBT. Pomagał jej też Komitet Obrony Demokracji, który zblatowany z opozycją totalną w Sejmie, przez kilka lat próbował zdestabilizować sytuację w Polsce, organizując masowe demonstracje. Te często zamieniały się w gwałtowne zadymy uliczne.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!