Wiadomości

Kancelaria Prezydenta udzieliła odpowiedzi amerykańskim senatorom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Osoby pozbawione mienia będą nadal mogły ubiegać się o rekompensatę, a prezydent Polski Andrzej Duda podejmie ostateczną decyzję w sprawie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego po przyjęciu jej przez Sejm” – napisał prezydencki minister Jakub Kumoch w liście do amerykańskich senatorów.

„Ostateczny kształt nowelizacji jest stanowiony w procesie parlamentarnym. Prezydent Duda podejmie decyzję po jego zakończeniu” – czytamy w liście Kumocha.

List ministra z kancelarii prezydenta to odpowiedź na pismo amerykańskich senatorów. W drugiej połowie lipca dwunastu przedstawicieli senatu USA zaapelowało do prezydenta Andrzeja Dudy, by naciskał on na wycofanie z polskiego Senatu nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, a w przypadku uchwalenia ustawy przez parlament, zawetował ją.

Autorami listu otwartego do prezydenta Andrzeja Dudy są senatorowie Marco Rubio (Floryda) i James Lankford (Oklahoma) z Partii Republikańskiej oraz Tammy Baldwin (Wisconsin) i Jacky Rosen (Nevada). Podpisy pod listem złożyło także ośmioro innych senatorów – siedmioro Demokratów i jedna Republikanka.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!