Polska Świat Wiadomości

Kanada: Z okazji polskiego Święta Niepodległości wieża w Toronto będzie się świecić na biało i czerwono

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal tvp.infoCN Tower w Toronto, najwyższa wieża na półkuli zachodniej, 11 listopada rozbłyśnie na biało i czerwono z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – poinformował Konsulat Generalny RP w Toronto, zapraszając do wspólnego świętowania rocznicy.

Prezydent RR Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim ustalił, że 11 listopada odbędzie się wspólny biało-czerwony marsz o…

„Budowla zostanie podświetlona w kolorach polskiej flagi w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Obchodzony w tym roku jubileusz ma znaczenie szczególne. Dokładnie 11 listopada 1918 r., po ponad wieku nieobecności, Polska wróciła na mapy Europy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania razem z nami jednej z najradośniejszych rocznic w historii naszego kraju” – czytamy w komunikacie.

CN Tower, czyli Canada’s National Tower, to wizytówka i jedna z głównych atrakcji Toronto, odwiedzana przez ok. 2 mln turystów rocznie. Jej budowę ukończono w 1976 r. Wieża wznosi się na wysokość 553,3 metrów i do 2007 r. była to najwyższa wolnostojąca budowla na świecie. Do dziś jest ona najwyższą wolnostojącą strukturą na półkuli zachodniej i dziewiątą najwyższą na świecie.

W Kanadzie 11 listopada obchodzony jest jako Dzień Pamięci (Remembrance Day) o żołnierzach poległych podczas I wojny światowej. Od 1921 r. symbolem tego święta jest czerwony mak, zaczerpnięty z wiersza „Na polach Flandrii” kanadyjskiego poety, lekarza i żołnierza Johna McCrae.

Dla uczczenia Dnia Pamięci oraz setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej, CN Tower będzie tego dnia podświetlona również w kolorze czerwonych maków.

Co myślicie o tej inicjatywie? Piszcie w kmentarzach.

Źródło: tvp.info

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!