Świat Wiadomości

Kanada: W Ottawie szef policji zrezygnował z powodu Konwoju Wolności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Peter Sloly złoży rezygnację z funkcji szefa policji w kanadyjskiej Ottawie. Trwa tam największy z dotychczasowych protestów przeciwko covidowym obostrzeniom i obowiązkowym szczepieniom.

Sloly publicznie ogłosi swoją rezygnację po wtorkowym posiedzeniu Rady Służb Policyjnych w Ottawie. Szefem policji w stolicy Kanady miał być do 2024 roku.

Jak podaje CBC News, Sloly złoży dymisję po licznych zarzutach o „dziwne” zachowywanie się za zamkniętymi drzwiami.

Wielu współpracowników oskarżało szefa policji w Kanadzie o nieuzasadnione darcie się, zastraszanie, niestabilne emocjonalnie zachowanie i brak jasnych zasad co do sposobu walki z kanadyjskim Konwojem Wolności.

Według źródeł, na które powołuje się CBC News, Sloly miał poniżać wysokiej rangi funkcjonariuszy policji w Ottawie w obecności innych policjantów, a także wszedł z konflikt z dowódcami innych jednostek, które miały wspierać policję w tłumieniu wolnościowych protestów.

Od momentu, gdy Konwój Wolności opanował Ottawę, Sloly’emu przydzielono do współpracy co najmniej trzech dowódców reagowania. Jeden z nich niemal od razu zrezygnował, a jako powód podał, że szef policji wydaje rozkazy nie mające żadnego uzasadnienia. Pragnący zachować anonimowość rozmówca nie wskazał jednak, o które rozkazy chodzi.

Pojawiają się także doniesienia, że policjanci są mocno podzieleni w kwestii podejścia do Konwoju Wolności, a Sloly nie potrafił ich scalić tak, by grali do „jednej bramki”. W ostatnich tygodniach odbiór policji na ulicach Ottawy miał się znacznie pogorszyć, o czym alarmowali funkcjonariusze mający styczność z ludźmi.

Inni z kolei zarzucali Sloly’emu, że przy podejmowaniu decyzji był zbyt „miękki” i nie zdusił w zarodku rosnącego w Ottawie protestu przeciwko obowiązkowi szczepień oraz covidowym restrykcjom. A skoro w przestrzeni publicznej pojawiają się tego typu zarzuty, to kolejny szef policji może nie mieć skrupułów i postawi na prawdziwie siłowe rozwiązania.

Sloly od początku utrzymywał, że siły policyjne w Ottawie są zbyt małe w obliczu kryzysu i domagał się pomocy chociażby wojska.

Dymisję szefa policji potwierdził już radny Ottawy Riley Brockington.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!