Wiadomości

Kanada: Pierwsze kliniczne testy szczepionki przeciwko COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kanadzie została wydana zgoda na pierwsze kliniczne testy szczepionki przeciwko COVID-19 – poinformował premier Kanady Justin Trudeau.

Podczas swojego codziennego briefingu Trudeau przekazał, że Health Canada, federalny resort zdrowia, wydał zgodę na kliniczne testy szczepionki, prowadzone na Uniwersytecie Dalhousie. Mieszczący się w Halifaksie, w prowincji Nowa Szkocja, Uniwersytet Dalhousie jest jednym z najstarszych kanadyjskich uniwersytetów, w jego ramach działa Canadian Centre for Vaccinology, centrum specjalizujące się w badaniach nad szczepionkami.

O pracach nad szczepionką na Uniwersytecie Dalhousie media informowały pod koniec marca, zapowiadano, że testy kliniczne na ludziach są sprawą kilku tygodni, a wspomniana wówczas szczepionka wykorzystuje fragment DNA wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19. Zespół badawczy z Dalhousie pracował nad trzema typami szczepionek.

Według danych ze stron Health Canada w Kanadzie są prowadzone ponadto 33 kliniczne testy i badania nad terapiami i lekami wspierającymi leczenie COVID-19.

/rmf24.pl/

Czytaj też:

Chińska testowa szczepionka na Covid-19 będzie produkowana w Kanadzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!