Wiadomości

Kampania wyborcza na ostatniej prostej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza przed pierwszą turą wyborów samorządowych. Jak wynika z najnowszego i zarazem jednego z ostatnich sondaży, to PiS zdecydowanie wygrywa wybory samorządowe.

36,9 proc. respondentów z sondażu pracowni CBM Indicator dla „Wiadomości” TVP1 zadeklarowało, że w niedzielę zagłosuje na PiS. Z kolei 24,4 proc. badanych zadeklarowało, że swój głos odda na kandydatów z list Koalicji Obywatelskiej.

Trzecie miejsce z 10,8 proc. poparciem zajmuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Kolejno na czwartym miejscu znaleźliby się kandydaci z list Bezpartyjnych Samorządowców z poparciem rzędu 8,4 proc. Dalej Kukiz’15 (5,8 proc.), Wolność (1,4 proc.) i Razem (1,2 proc.).

W Warszawie sondaż Indicatora wykazał, że najwięcej badanych swój głos chce oddać na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego (42,9 proc.). Na drugim miejscu poparciem rzędu 37,7 proc. znalazł się kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. Trzecią pozycję zajął Jan Śpiewak z komitetu Wolne Miasto Warszawa.

Według innego sondażu tej samej pracowni w Gdańsku na największe poparcie może liczyć obecny prezydent Paweł Adamowicz z poparciem rzędu 30,9 proc. Tuż za nim uplasował się kandydat Zjednoczonej Prawicy Kacper Płażyński, na którego chęć oddania swojego głosu zadeklarowało 26,2 proc. badanych. Na trzecim miejscu znajduje się kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa (25 proc.).

Z kolei w Krakowie 41,5 proc. respondentów zdecydowało, że w niedzielę zagłosuje na obecnego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, który kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej. Drugie miejsce zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann z poparciem 34,6 proc. badanych. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Gibale z komitetu Kraków dla Mieszkańców.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!