Wiadomości

Kamil Stoch znów pierwszy!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Sapporo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie Stefan Kraft. Austriak oraz Maciej Kot są od niedzieli nowymi rekordzistami Okurayamy. Kolejne zawody w Pjongczangu.

Liderem po pierwszej serii był Wellinger, który skoczył 140,5 metra i wyprzedzał Stocha (137,5 m) o zaledwie 1,3 punktu. Trzecią pozycję zajmował Kot (133 m), którego od Niemca dzieliło już jednak 10 “oczek”. Z dobrej strony zaprezentowali się też Stefan Kraft i Daniel Andre Tande – odpowiednio piąta i szósta pozycja.

Piotr Żyła na półmetku zajmował 19. lokatę. W drugiej serii skoczył jednak 125,5 metra, podczas gdy wielu skoczków lądowało znacznie bliżej, nie radząc sobie we wciąż trudnych warunkach. Wiślanin ostatecznie zajął 12. pozycję.

Druga seria miała sporo przerw ze względu na zbyt silny wiatr. Skoki czołówki wynagrodziły jednak kibicom oczekiwania. Wspaniałe próby Tandego (142 m) i Krafta (144 m – wyrównany rekord obiektu) sprawiły, że sędziowie obniżyli belkę przed skokami czołowej czwórki. W tej sytuacji znakomicie poradził sobie Stoch, osiągając 140 metrów. Mistrz olimpijski z Soczi odniósł w niedzielę 21. zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata.

Drugie miejsce zajął Wellinger, a na trzecie awansował Kraft. Austriak został w niedzielę wiceliderem Pucharu Świata. Jego strata do Stocha wynosi 140 punktów. Polacy prowadzą w Pucharze Narodów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!