Polska Sports Wiadomości Wiara

Kamil Stoch otwarcie przyznaje, że nie wstydzi się swej wiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na początku stycznia w absurdalnym tekście opublikowanym przez „Gazetę Wyborczą” Wojciech Kuczok ubolewał, że polscy skoczkowie narciarscy wykonujący w trakcie zawodów znak krzyża „obrażają” jego… „uczucia ateistyczne” (to kpiarskie nawiązanie do prawnej formuły uczuć religijnych). Teraz w rozmowie z telewizją wPolsce.pl Kamil Stoch odniósł się do absurdalnych zarzutów lewicowo-liberalnego pisarza.

– Znak krzyża to jest efekt mojej wiary – stwierdził w rozmowie z Marcinem Wikło Kamil Stoch, który wraz z innymi polskimi skoczkami wystąpi w ostatni weekend stycznia w zawodach w Zakopanem.

– Nie wstydzę się wiary w Pana Boga, nie wstydzę się wiary w Jezusa – powiedział Kamil Stoch, tłumacząc jednocześnie swoje podejście do wiary. Ze słów znanego z religijności sportowego mistrza wynika, że nie spodziewa się od Pana Boga zesłania zwycięstwa bez wykonania ze swojej strony koniecznego trudu.

W rozmowie z wPolsce.pl Kamil Stoch mówi również o swoim życiu rodzinnym, byciu mężem oraz wsparciu ze strony kolegów z drużyny.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!