Wiadomości

Kamil Durczok przegrał proces, który wytoczył „Wprost”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wiedziałem, że ta sprawa skończy się dla nas pomyślnie, obserwując, jak sąd dogłębnie analizował wszystko, przesłuchując różne osoby: od szeregowych pracowników TVN po kierownictwo stacji. Część tych zeznań była wstrząsająca – powiedział portalowi tvp.info Michał Majewski, jeden z autorów tekstów w tygodniu „Wprost” z 2015 r., w których opisano przypadki mobbingu i molestowania pracowników TVN. Stołeczny Sąd Okręgowy oddalił w całości powództwo Kamila Durczoka, który domagał się 2 mln zł zadośćuczynienia.

Kamil Durczok, była gwiazda TVN, wytoczył dziennikarzom „Wprost” i wydawcy tygodnika proces o zniesławienie w związku z publikacją dwóch artykułów: „Ukryta prawda” z 9 lutego 2015 r. oraz „Nietykalny” z 23 lutego 2015 r. Opisano w nich przypadki mobbingu i molestowania seksualnego „w jednej z dużych stacji telewizyjnych”. Jednak szybko powiązano te teksty z Kamilem Durczokiem. TVN powołał po tych publikacjach specjalną komisję, która zbadała zasadność zarzutów.

Komisja ustaliła, że były szef „Faktów” (TVN rozwiązał umowę z nim w marcu 2015 r. po zakończeniu prac specjalnego zespołu) jest winny popełnienia dwóch zarzucanych czynów molestowania seksualnego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!