Wiadomości

Kalwaria Zebrzydowska chce być miastem wolnym od ideologii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zapowiedział, że na najbliższej sesji zaproponuje radnym przyjęcie stanowiska deklarującego wolność tego samorządu od „ideologii LGBT” – podały służby prasowe kalwaryjskiego magistratu.

„Zadaniem wszystkich instytucji jest przeciwdziałanie i ochrona dzieci przed deprawacją i demoralizacji” – podkreślił cytowany w komunikacie burmistrz Ormanty.

Samorządowiec złożył swą deklarację po spotkaniu małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak z dyrektorami kalwaryjskich szkół, do którego doszło w poniedziałek. “W jego trakcie dyskutowano nad zagrożeniami dla młodego pokolenia” – podał magistrat.

Ormanty poparł działania podejmowane przez kurator. 

„Wyrażam zdecydowane poparcie dla wszystkich działań podejmowanych przez panią kurator wyrażających sprzeciw wobec demoralizujących treści zawartych w standardach edukacyjnych Światowej Organizacji Zdrowia WHO” – powiedział.

Burmistrz przekazał Barbarze Nowak pismo, w którym wyraził uznanie za jej „troskę o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży”.

„Dowodem tego jest przeciwstawienie się ideologicznej indoktrynacji w szkołach” – napisał.

Zapowiedział też, że na kolejną sesję przygotuje projekt stanowiska „Samorząd wolny od ideologii LGBT”. Jak dodał, ma ono być podobne do tego, które zainicjowali samorządowcy z Lubelszczyzny.

W miniony czwartek rada powiatu świdnickiego zadeklarowała, że ich samorząd będzie “wolny od ideologii LBGT”.

„Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!” – głosi stanowisko.

Samorządowcy zadeklarowali m.in., że zrobią wszystko, aby „do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”. Nie pozwolą też na wywieranie „administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach”.

„Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów” – głosi dokument.

Radni ze Świdnika odwołali się w dokumencie do tradycji narodowej i chrześcijańskiej.

Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu poinformował, że data kolejnej sesji rady nie została jeszcze wyznaczona. Zwołana zostanie jednak prawdopodobnie w ciągu miesiąca.

Augustyn Ormanty w wyborach reprezentował KW PSL. Swoją funkcję pełni od wielu kadencji z przerwą w latach 2010-2014.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!