Wiadomości

Kadyrow żąda wycofania przez Zachód sankcji w nieprzekraczalnym terminie do… 31 lutego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Republika Czeczeńska jest gotowa do odwetu, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Josep Borrell nie wycofają się z sankcji nałożonych na Rosję – oświadczył czeczeński dyktator Ramzan Kadyrow. Jak poinformowała RIA Novosti, Kadyrow dał im czas do… 31 lutego.

W reakcji na zachodnie sankcje oświadczenie wydał lider rosyjskiej Czeczenii, o czym poinformowała rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti. Kadyrow ostrzegł Zachód przed „ostrym odwetem” za „antyrosyjskie” sankcje.

Rosyjska agencja podaje, że Kadyrow grozi odwetem, „jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i Josep Borrell nie wycofają swoich decyzji przed 31 lutego”.

Według lidera Czeczenów cały zestaw sankcji wobec Rosji jest tak absurdalny, że „możemy się tylko śmiać z tych bezowocnych prób”.

Kadyrow oświadczył, że jest skłonny „zamrozić wszystkie aktywa Johnsona w czeczeńskich bankach” i nałożyć embargo na wszystkie aktywa brytyjskich oligarchów w Aczchoj-Martanie. Podał „termin do 31 lutego”; do tego dnia Zachód ma wycofać sankcje wobec Rosji. Przypomnijmy, luty ma 28 dni.

Zdaniem lidera Czeczenii będzie to przykład dla innych państw, by „zastanowiły się, zanim w przyszłości nałożą jakiekolwiek sankcje” na Moskwę.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!