Wiadomości

Kadyrow: Ukraina musi stać się częścią Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraina musi stać się częścią Rosji, jeśli Zełenski będzie kontynuował antyrosyjską politykę – powiedział Kadyrow.

Ukraina będzie musiała dołączyć do Rosji, jeśli prezydent Wołodymyr Zełenski będzie kontynuował swoją antyrosyjską politykę – zadeklarował przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, o czym informuje Censor.NET, powołując się na „RIA Nowosti”.

„Ukraińcy to nasz naród, to jest nasze terytorium. Taka jest moja opinia” – powiedział przywódca tej rosyjskiej republiki na konferencji prasowej w Groznym. Stwierdził też, że już dawno rozwiązałby „sprawę” ukraińską, ale potrzebne jest odpowiednie polecenie.

„Albo przyłączyłbym Czeczeńską Republikę do Ukrainy, albo odebrałbym ją dawno temu, tak bym rozwiązał problem. Ale są umowy państwowe, które nie pozwalają na takie decyzje” – powiedział Kadyrow.

Według niego kraje zachodnie są zainteresowane otwarciem swoich baz wojskowych na Ukrainie i tym samym dyktowaniem warunków Rosji. Czeczeński przywódca wyraził przekonanie, że Putin nie dopuści do realizacji takich planów.

Kadyrow nazwał siebie „piechotą”, która jest gotowa „bez problemu wykonać rozkaz”, ponieważ „uczciwość i bezpieczeństwo państwa i naszego narodu są najważniejsze”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!