Wiadomości

Kaczyński zdecydowanie za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdy Berlin i Bruksela gnębią nas coraz mocniej, tresując nas i szantażując, narzucając nam rozwiązania prawne i ideologię sprzeczną z polską tradycją, a przede wszystkim uderzającą w katolicyzm, rodzi się pytanie, czy nie lepiej zrzucić te kajdany niewoli. “Nie będzie żadnego polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej” – stwierdził prezes PiS wicepremier Jarosław Kaczyński.

– Jednocześnie jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w Unii Europejskiej. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno – Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione – powiedział Kaczyński.

– W tej chwili trwa Konferencja ws. Przyszłości Europy i chcemy przedłożyć plan alternatywny wobec tego, który tam będzie prezentowany. Mamy jasną wizję. Wiemy, że jej realizacja nie będzie łatwa, że to być może będzie proces wieloletni – dodał prezes PiS.

– Chcemy być w Unii, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem. Chcemy, by to, co zostało w traktatach zawarte, było bardzo ściśle przestrzegane. Są kompetencje wyłącznie unijne, w szczególności te dotyczące stosunków zewnętrznych w sferze gospodarczej, są kompetencje mieszane i są te, które pozostają wyłącznie w kompetencji państwa. Tu trzeba dodać, że sprawy wymiaru sprawiedliwości pozostają w wyłącznej kompetencji państw i nie mogą być przedmiotem tego rodzaju ingerencji, jakie w tej chwili następują – podkreślił.

– Jest jeszcze jedna zasada, która musi być przestrzegana i musi być bardzo podkreślona w tej, można powiedzieć, poprawionej Unii – czyli zasada równości państw. Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy, że wolno we wszystkich – dodał.

Cały wywiad:
https://www.tvp.info/55866946/polexit-jaroslaw-kaczynski-zabral-glos-prezes-pis-niczego-takiego-nie-bedzie-to-wymysl-propagandy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!