Wiadomości

Kaczyński zakazał parlamentarzystom PiS udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zakazał parlamentarzystom PiS udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można domniemywać, że mają taki charakter. Niezastosowanie się do zakazu ma być traktowane jako poważne złamanie Statutu partii.

W decyzji opublikowanej w czwartek na Twitterze szef PiS napisał, że na podstawie statutu swej partii wydaje “zakaz odbywania przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można sformułować domniemanie, że mają taki charakter”, a “wyjątek stanowią spotkania, które spełniają wymogi określone w ustawie o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa”.

„Niezastosowanie się do zakazu będzie traktowane jako poważne złamanie Statutu partii” – zdecydował Jarosław Kaczyński.

Radio RMF FM poinformowało w czwartek, że szef klubu PiS Ryszard Terlecki był organizatorem nieoficjalnego spotkania w Sejmie polityków PiS z przedstawicielami koncernu tytoniowego Philip Morris Polska. Terlecki powiedział RMF FM, że “pojawiła się propozycja spotkania na temat sposobu używania nikotyny, podobno zdrowszego niż papierosy”.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!