Wiadomości

Kaczyński odpowiada na pytanie ws. koalicji z Konfederacją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeśli chodzi o Konfederację, to z Braunem i Korwin-Mikkem na pewno nie – stwierdził Jarosław Kaczyński. Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju. W niedzielę polityk gościł na Podkarpaciu.

– Dzisiaj mamy szczególną sytuację w naszym kraju. Z jednej strony mamy kryzys ekonomiczny (…), mamy wojnę na naszych granicach i mamy także kryzys naszego życia publicznego, polegający na tym, że to, co jest normalne w demokracjach, czyli starcie między władzą i opozycją, w Polsce przekształciło się w coś, czego być nie powinno. Opozycja ogłosiła się opozycją totalną – mówił w Mielcu Jarosław Kaczyński.

W trakcie serii pytań prezes PiS został zapytany o możliwości koalicyjne jego ugrupowania po przyszłych wyborach. Kaczyński krytycznie odniósł się do pomysłu zawarcia koalicji z Konfederacją. Szczególnie niechętnie mówił o liberalnym skrzydle ugrupowania.

– Jeśli chodzi o Konfederację, to z Braunem i Korwin-Mikkem na pewno nie. Z prorosyjskimi z pewnością nie. A jaka Konfederacja pójdzie do wyborów – tego nie wiemy, tam się dzieją różne rzeczy – ocenił prezes PiS.

Kaczyński stwierdził, że najważniejsze jest jednak, aby nie wygrała “druga strona”, której zarzucał, że ma “niemieckich mocodawców”. – Z punktu widzenia mocodawców Tuska, niemieckich mocodawców, on musi wygrać. Z punktu widzenia Polski on musi przegrać – mówił.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!