Wiadomości

Kacper Płażyński zawiadamia służby w sprawie wpisu szefa Związku Mniejszości Niemieckiej dot. oderwania Gdańska od Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, Roland Hau, przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, zamieścił na Facebooku szokujący post. Poseł PiS Kacper Płażyński uważa, że to nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski.

Niepokojące wpisy o oderwaniu Gdańska od Polski

Na wpis szefa Związku Mniejszości Niemieckiej zareagował gdański poseł PiS Kacper Płażyński, który zawiadomił w tej sprawie odpowiednie służby. Polityk domaga się również pilnej reakcji prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz ambasady RFN w Polsce. Płażyński napisał na facebooku:

Roland Hau, przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, pyta publicznie, czy mieszkańcy miasta nadal chcą „zwierzchności Warszawy” nad „naszym wspólnym Gdańskiem”. Trudno odebrać to inaczej, niż wykorzystywanie napięć społecznych i nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski.

W związku ze skandaliczną wypowiedzią Haua zawiadomiłem służby czuwające nad bezpieczeństwem i integralnością państwa polskiego, wierząc, że szybko podejmą one odpowiednie działania. Domagam się też natychmiastowego ustąpienia Haua oraz pilnej reakcji Aleksandra Dulkiewicz, która sprawuje nadzór nad Związkiem.

Liczę, że jeszcze dzisiaj słowa Haua potępi też ambasador Niemiec. To, do czego nawołuje Hau to złowrogie echo antypolskiej polityki i uprzedzeń Niemców, z których podobno naród ten już na zawsze zrezygnował.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!