Wiadomości

“Jurny Stefan” zostanie zawieszony w prawach członka klubu PSL-UED

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł PSL Marek Sawicki poinformował, że Stefan Niesiołowski zostanie co najmniej zawieszony w członkostwie w klubie PSL-UED. Polityk ludowców dodał, że jest zaniepokojony tempem wyjaśniania sprawy.

– Pan Niesiołowski z pewnością co najmniej zawieszony będzie w członkostwie w klubie parlamentarnym PSL-UED – oświadczył Marek Sawicki w Polskim Radiu 24. Gość rozgłośni przypomniał, że Niesiołowski zapowiedział, iż sam zrzeknie się immunitetu.

Czekamy na pełne wyjaśnienie. Mnie tylko niepokoi sprawa, że tak naprawdę postępowanie toczyło się od roku 2013, w 2015 można już było postawić zarzuty, a mamy rok 2019 – dodał przedstawiciel PSL.

Według prokuratury, Stefan Niesiołowski miał w latach 2013-2015 wielokrotnie przyjmować korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych biznesmenów.

Na 3 miesiące zostali aresztowani dwaj z nich, Bogdan W. i Wojciech K., którzy są podejrzani o korumpowanie posła wówczas Platformy Obywatelskiej.

W sprawę zamieszany jest także trzeci biznesmen Krzysztof K. Jemu przedstawiono zarzut stręczycielstwa i zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!