Wiadomości

Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwrócił się w czwartek do premiera Słowacji Roberta Fico o zorganizowanie spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską.

– Zwróciłem się do premiera Roberta Fico o zorganizowanie razem z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej spotkania pomiędzy V4 i Komisją Europejską na ogólne tematy, dotyczące spraw europejskich. Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił swoich kolegów do zorganizowania takiego spotkania – powiedział Juncker na wspólnej konferencji prasowej z Fico w Brukseli.

– Jeśli będzie dyskusja na tematy ogólne, nie unikniemy też dyskusji na tematy szczegółowe. Mówię o tym, ponieważ format spotkań w grupie 27 czy 28 państw nie jest wystarczający do pogłębionej dyskusji – powiedział słowacki premier Robert Fico.

– Wierzę, że to spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia oczekujemy ogłoszenia orędzia o stanie UE, pozwoli wyjaśnić wiele kwestii – podkreślił. Dodał, że w sprawie tego spotkania zwróci się do pozostałych krajów V4. – Potrzebujemy więcej spotkań w małym formacie – zaznaczył Fico.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!