Wiadomości

Julia Pitera nie dała rady – Parlament Europejski potępił działania Jugendamtów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Parlament Europejski w Brukseli w głosowaniu przyjął rezolucję dotyczącą kontrowersyjnych działań niemieckich Urzędów ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamtów) w sporach rodzinnych ws. dzieci. Chodzi o dyskryminację w takich sporach rodziców, którzy nie są Niemcami. Rezolucję od razu skrytykowała europosłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera.

Jak informują autorzy projektu rezolucji, powstał on, gdyż do komisji petycji PE dotarło wiele petycji w sprawie domniemanej systematycznej dyskryminacji przez Jugendamty rodziców, niebędących obywatelami niemieckimi, w transgranicznych sporach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej i opieki nad dziećmi.

Europosłowie wzywają w przyjętej rezolucji Komisję Europejską do zapewnienia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego, w tym w Jugendamtach, w przypadku transgranicznych sporów rodzinnych.

Europosłanka Julia Pitera (PO), która jak lwica broniła interesów tej tak krytykowanej instytucji, w rozmowie z dziennikarzami odniosła się krytycznie do przyjętej przez PE rezolucji. Jej zdaniem tekst rezolucji opiera się na treściach niepotwierdzonych skarg, które dotarły do komisji petycji PE.

– Przewodnicząca komisji petycji, która była sprawozdawcą projektu, po tym głosowaniu wycofała swoje nazwisko, a osób głosujących przeciw i wstrzymujących się od głosu było więcej, niż tych, które głosowały za – wskazała Pitera w rozmowie z dziennikarzami po głosowaniu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!