Wiadomości

Islamska szkoła wyznaniowa w Wielkiej Brytanii przystępuje do szkolenia kadetów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działająca w Wielkiej Brytanii islamska szkoła wyznaniowa w ramach kampanii mającej na celu zacieśnianie stosunków ze społecznością muzułmańską będzie szkolić kadetów na potrzeby armii.

Zwiększenie „różnorodności” w siłach zbrojnych stanowi dla generała Nicka Cartera, który latem tego roku stanął na czele Brytyjskich Sił Zbrojnych (Chief of the Defence Staff), jeden z priorytetów.

Tak więc Tauheedul Islam Boys’ High School otrzymała od armii brytyjskiej zgodę na zorganizowanie szkolenia kadetów dla nastoletnich chłopców. Przy okazji, w ramach obchodów stulecia rozejmu kończącego pierwszą wojnę światową, podkreślono kluczową rolę żołnierzy muzułmańskich w tamtej wojnie.

– Ostatnio zastanawiano się nad losem 400.000 muzułmanów, którzy walczyli wraz z armią brytyjską o wolność podczas I wojny światowej, wielu z nich pochowano na cmentarzach we Francji. Tak więc uruchomienie jednostki kadetów w TIBHS będzie szczególnie wzruszające – powiedział mufti Hamid Patel, dyrektor generalny Star Academies, który prowadzi Tauheedul Islam Boys High School (TIBHS).

– Cieszymy się, że będzie to pierwsza jednostka kadetów w kraju założona przez szkołę muzułmańską – dodał mufti.

Dodał on, że przywódcy religijni z miejscowych meczetów błogosławili inicjatywę. Ma ona również wsparcie ze strony rodziców oraz władz.

Zanim do tego doszło, pięćdziesięciu chłopców z tejże szkoły zostało zaproszonych na mecz krykieta w ramach wysiłków armii mających na celu nawiązanie kontaktów ze szkołą.

Kadeci będą przechodzić ćwiczenia terenowe, uczyć się czytania mapy, a także będą mieć zajęcia na strzelnicy.

/lancashiretelegraph.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!