Świat Wiadomości

Joe Biden stwierdził, że Facebook zabija ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wirtualnemedia.pl prezydent USA Joe Biden powiedział w piątek, że media społecznościowe, jak np. Facebook, “zabijają ludzi” zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga na temat tych mediów.
“Oni zabijają ludzi…popatrzcie jedyna pandemia jaką mamy to ta wśród niezaszczepionych” – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych. Reuter przypomina, że dezinformacja w tych mediach znacznie rozszerzyła się podczas pandemii Covid-19, w tym na Facebooku, Twitterze i należącego do YouTube Alphabet Inc.
Kongresmeni i naukowcy od dawna oskarżają Facebooka o uchylanie się od kontrolowania szkodliwych treści. “Oskarżenia te nie są poparte faktami” Facebook broni się wskazując, że wprowadził zasady mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza “wiarygodnych informacji” na te tematy.
“Nie będziemy przejmować się oskarżeniami, które nie są poparte faktami. A fakty są takie, że ponad 2 miliardy ludzi czytało na Facebooku wiarygodne informacje o Covid-19 i szczepionkach. Facebook pomaga ratować życie. Kropka” – powiedział rzecznik firmy Kavin McAllister. Dodał, że “ponad 3,3 mln Amerykanów korzystało z opracowanej przez Facebooka wyszukiwarki szczepionek” pozwalającej ustalić gdzie i jak się zaszczepić. Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o ustosunkowanie się do wypowiedzi prezydenta.

Czyżby kłótnia w rodzinie?

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!