Europa Polska Świat Wiadomości

Joe Biden przyjął zaproszenie Polski i Rumunii na szczyt przywódców Bukareszteńskiej Dziewiątki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie Prezydentów Polski i Rumunii i weźmie udział, poprzez łącze wideo, w spotkaniu Prezydentów państw wschodniej flanki NATO – napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.

Prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie prezydentów Polski oraz Rumunii i weźmie w poniedziałek udział w szczycie przywódców Bukareszteńskiej Dziewiątki.

Biały Dom poinformował, że prezydent Biden będzie rozmawiał z liderami państw wschodniej flanki NATO. Podkreślono, że „wezwie do bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej oraz regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego w kwestii zakresu globalnych wyzwań” – cytuje PAP.

Prezydenci Andrzej Duda i Klaus Iohannis zwrócili się w marcu we wspólnym liście do prezydenta USA z zaproszeniem do wzięcia udziału w spotkaniu.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda złożył oficjalną wizytę w Rumunii. Weźmie udział w debacie szefów państw Bukareszteńskiej Dziewiątki.

„Szczyt B-9 będzie okazją do wypracowania wspólnego stanowiska grupy państw wschodniej flanki NATO na czerwcowy szczyt Sojuszu, pierwszy z udziałem prezydenta USA Joe Bidena” – poinformował szef BBN Paweł Soloch.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!