Wiadomości

JK Rowling: Po ujawnieniu mojego adresu przez “aktorów-aktywistów” otrzymałam wiele gróźb śmierci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

JK Rowling ujawniła w poniedziałek, że otrzymała „wiele gróźb śmierci” po tym, jak grupa „aktorów-aktywistów” opublikowała zdjęcie ujawniające adres jej domu w Szkocji.

Autorka Harry’ego Pottera, mimo że jest otwarcie lewicowa w swoich poglądach politycznych, coraz częściej staje się celem ataków ludzi deklarujących się jako “otwarci i tolerancyjni”. W poniedziałek Rowling zabrała w tej sprawie głos w mediach społecznościowych.

„W zeszły piątek adres mojej rodziny został opublikowany na Twitterze przez trzech aktywistów, którzy zrobili sobie zdjęcia przed naszym domem, starannie ustawiając się, aby nasz adres był widoczny” – napisała pisarka.

Rowling stwierdziła, iż uważa, że aktywiści, którzy zrobili zdjęcie – wszyscy od tamtego czasu usunęli swoje konta na Twitterze – zrobili to, aby „zastraszyć mnie, bym nie występowała w obronie praw kobiet przywiązanych do swojej płci”.

Autorka powiedziała, że ​​w wyniku udostępnienia jej adresu w Internecie otrzymała „tak wiele gróźb śmierci, że mogłabym nimi wypełnić dom”. Rowling dodała, że ​​groźby na nią nie działają i że nie powstrzymają jej przed „mówieniem”.

Rowling naraziła się “ludziom otwartym i tolerancyjnym”, gdy okazało się, że w niektórych sprawach nie podziela ich jedynie słusznym poglądom. Z tego też powodu została wciągnięta przez osoby głoszące, że nikt nie może czuć się społecznie wykluczony, na listę osób podlegających społecznemu wykluczeniu.

Rowling opowiedziała o licznych aktywistkach feministycznych, a także innych kobietach, które wypowiadały się przeciwko włączaniu kwestii transpłciowych w temat prawa kobiet. Powiedziała, że ​​wiele feministek skontaktowało się z nią osobiście, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach bycia poddawanymi „kampaniom zastraszania, od prześladowania w mediach społecznościowych, poprzez atakowanie ich pracodawców, aż po doxing i bezpośrednie groźby przemocy. w tym groźby gwałtu.”

„Żadna z tych kobiet nie jest chroniona tak jak ja. One i ich rodziny zostali wprowadzeni w stan strachu i cierpienia tylko dlatego, że odmawiają bezkrytycznego zaakceptowania, że ​​społeczno-polityczna koncepcja tożsamości genderowej powinna zastąpić kwestię płci” – napisała Rowling.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!