Wiadomości

Jeszcze o rosyjskich stratach w bitwie na przyczółku pod Haszszamą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sieci pojawia się coraz więcej informacji o zabitych w walkach na przyczółku pod Haszszamą w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur Rosjanach z grupy bojowej „Wagnera”.

Jak już informowaliśmy w nocy z 7 na 8 lutego kompanie „wagnerowców” ze sprzętem pancernym i artylerią zaatakowały miasto Haszszama w prowincji Dajr az-Zaur, leżące na wschodnim brzegu Eufratu i będące ważnym ośrodkiem przemysłu naftowego. Bitwa, jaka się wówczas rozegrała, w której to kluczową rolę odegrało amerykańskie lotnictwo, zakończyła się klęską atakujących miasto oddziałów rosyjskich. Resztki rozgromionych „wagnerowców” zostały przyparte do rzeki, gdzie obecnie stawiają rozpaczliwy opór nacierającym oddziałom kurdyjskim. Igor Girkin, znany jako Striełkow, twierdzi, że w krwawych walkach o przyczółek na wschodnim brzegu Eufratu śmierć poniosło 644 Rosjan z grupy bojowej „Wagnera”.

Śmierć Igora Kosoturowa i Stanisława Matwiejewa, pochodzących z miasta Asbest, potwierdziła deputowana do miejskiej dumy Natalia Kryłowa.

– Tak, potwierdzam. Oni zginęli 7 lutego – cytuje jej słowa agencja TASS.

Na stronie Bałtyjskiego Okręgu Kozackiego z kolei zamieszczono artykuł poświęcony sotnikowi Władimirowi Łoginowowi z Kaliningradu, który również poległ w tejże bitwie:

http://www.kazak39.com/news/vechnaya-pamyat-0

Oficjalne czynniki rosyjskie na razie nie wypowiadają się na ten temat. Zapytany dziś o sześciuset rosyjskich żołnierzy zabitych w Syrii, rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, odpowiedział, że z tym pytaniem należy zwrócić się do Ministerstwa Obrony.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!