Polska Wiadomości

Jeszcze nie utworzyli rządu, a już chcą delegalizować patriotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrajna lewica, rozochocona swoim słabym wynikiem wyborczym, snuje swoje senne wizje. Chce delegalizacji środowisk narodowych. Sprawę opisał portal tvmn.pl.

Jeszcze nie utworzyli rządu, a już chcą delegalizować patriotów. Trwają rozmowy koalicyjne i nie jest pewne kto utworzy rząd, czy uda się to PiS czy PO. Tymczasem Lewica już planuje zemstę na narodowcach. Chce delegalizacji organizacji takich jak Obóz Narodowo Radykalny czy Młodzież Wszechpolska.

Poseł Lewicy Anna-Maria Żukowska, która szczyci się żydowskimi korzeniami, zaapelowała do lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska w sprawie delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Młodzieży Wszechpolskiej (MW). “Apelowaliśmy o to od 2011 r. co najmniej. Aby sztuczki z ciągłymi zmianami siedziby temu nie przeszkodziły” – napisała na platformie X (wcześniej Twitter).

Żukowska dodała, że inicjatywę w tej sprawie może podjąć już teraz m.in. skrajnie lewicowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Postulat poseł Żukowskiej popiera lewicowy aktywista Andrzej Szaja, który napisał: “w roku 2019 Komitet do spraw Likwidacji Dyskryminacji Rasowej przy ONZ zaapelował do Polski o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Dobrze by było, gdyby przyszły rząd podjął ten temat”.

Do sprawy odniósł się Krzysztof Bosak z Konfederacji. “Zaczyna się. Opozycja “demokratyczna” jeszcze nie zaczęła rządzić, a już snuje wizje delegalizacji organizacji narodowych. Nie jestem zdziwiony. Mówią “demokracja”, a myślą “dyktat lewicy” – skomentował w mediach społecznościowych.

NASZ KOMENTARZ: Lewicy jak zwykle marzy się cenzura i zamordyzm. Formacja ta jest tak prymitywna, że nie potrafi wyciągać żadnych wniosków z przeszłości. Historia uczy bowiem, że każde oficjalne prześladowania powodują rozrost liczbowy i jakościowy tłumionych grup. Tak było w czasach nagonki na chrześcijan w  Starożytnym Rzymie, tak było w czasie okupacji hitlerowskiej i ścigania ruchu oporu i tak będzie teraz, gdy lewicowym populistom uda się formalnie zdelegalizować narodowców, monarchistów i inne grupy patriotyczne.

Polecamy również: Ambasador Izraela wściekły za warszawski marsz solidarności z Palestyńczykami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!