Wiadomości

Jest decyzja o zamknięciu przedszkoli, szkół i uczelni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na konferencji prasowej ogłoszono decyzję o zamknięciu wszystkich przedszkoli, szkół oraz uczelni z powodu zagrożenia koronawirusem. W czwartek i piątek szkoły i przedszkola będą otwarte, by rodzice mogli się przygotować do nowej sytuacji. Placówki mają być zamknięte przez okres dwóch tygodni.

– Najważniejsza jest odpowiedzialność. Najlepszą metodą walki z pandemią globalną jest odosobnienie, zakaz dużych skupisk ludzkich. Będzie to prowadzić do zakłócenia normalnego życia. Jesteśmy przekonani, że nasze działania są słuszne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi – dodał Morawiecki.

– Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych; to zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków – dodał.

– Podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na uczelniach od 12 marca do 25 marca – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

– Rząd zdecydował o zawieszeniu działania instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin. Uczelni i szkół artystycznych wszystkich szczebli – stwierdził wicepremier Piotr Gliński.

Czytaj też:

Potwierdzono kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!