Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko wandalom, którzy sprofanowali Kościół Św. Krzyża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl ustalił, że Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Śródmieścia skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm wandalom, którzy w Wigilię, w 2021 roku bazgrali na fasadzie Kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Z aktu oskarżenia wyłania się ponury obraz dwóch nienawidzących Kościół wandali, którzy dokładnie zaplanowali swoje przestępstwo. Co szokujące, swoją „wyprawę”, która zakończyła się namalowaniem na fasadzie kościoła napisów pt. „PiS won” i „Tu będzie techno”, nazwali „pasterką.

Mężczyźni chcieli też pochwalić się swoim wyczynem, dlatego uwieńczyli napisy na zdjęciach. Z aktu oskarżenia wynika, że szkody, które wyrządzili sięgają ponad 66 tysięcy złotych. Śledczy nie mają wątpliwości, że obaj wandale działali z błahych powodów. Sprawcom grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

Plaga ataków na kościoły w Polsce pojawiła się jesienią 2020 roku, po tym, jak do takich działań zachęcała Marta Lempart i inne działaczki i działacze „Strajku Kobiet”. Do tego szokującego procederu włączali się także niektórzy politycy opozycji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!